ORGANIZIRANOST

V vrtcu pri OŠ Dornava se zavedamo, da je dobra organiziranost ključnega pomena za zagotavljanje kakovostne predšolske vzgoje in varstva. S skrbno načrtovanimi programi, strokovnim osebjem in prilagojenimi prostori ustvarjamo spodbudno in varno okolje za celostni razvoj vaših otrok.

Organizacijska Struktura

Naša organizacijska struktura je zasnovana tako, da omogoča učinkovitost in preglednost vseh dejavnosti:

• Vodstvo vrtca: Vrtec vodi ravnatelj, ki skrbi za nemoteno delovanje vrtca in koordinacijo vseh dejavnosti. V vrtcu je tudi organizacijski vodja, ki ureja organizacijo dela.
  • Vzgojitelji in pomočniki vzgojiteljev: Naše strokovno osebje sestavljajo izkušeni vzgojitelji in pomočniki vzgojiteljev, ki s svojim znanjem in predanostjo skrbijo za kakovostno vzgojo in varstvo otrok.
  • Strokovni sodelavci: V vrtcu sodelujejo tudi specialni pedagogi, logopedi, psihologi in svetovalni delavci, ki nudijo dodatno podporo otrokom in staršem.
  • Administrativno osebje: Za administrativne naloge, obdelavo podatkov in komuniciranje s starši skrbi administrativno osebje.

Skupine in Programi

Otroci so razdeljeni v starostno ustrezne skupine, kar omogoča prilagojene vzgojne in izobraževalne dejavnosti:

• Jaslične skupine (1-3 let): V teh skupinah posvečamo posebno pozornost osnovnim potrebam najmlajših otrok, kot so prehrana, spanje in higiena, ter spodbujamo njihove prve korake v družbenem življenju.
  • Vrtčevske skupine (3-6 let): Starejši otroci so vključeni v program, ki spodbuja njihov kognitivni, socialni, čustveni in motorični razvoj skozi igro, ustvarjalne dejavnosti in učenje.

Dnevni Ritem

Dnevni ritem v vrtcu je skrbno načrtovan in omogoča otrokom stabilnost in občutek varnosti:

• Prihod in jutranja igra: Sprejem otrok in prosta igra, kjer otroci razvijajo socialne veščine in ustvarjalnost.
  • Zajtrk: Skupni zajtrk, kjer se otroci učijo kulturnih in higienskih navad.
  • Vodenje dejavnosti: Ustvarjalne, športne, glasbene in izobraževalne dejavnosti, prilagojene starosti in interesom otrok.
  • Prosta igra na prostem: Čas za gibanje in raziskovanje na igrišču ali v naravi.
  • Kosilo: Skupno kosilo, kjer spodbujamo zdrave prehranjevalne navade.
  • Počitek: Čas za počitek in sprostitev, prilagojen potrebam posameznih otrok.
  • Popoldanske dejavnosti: Nadaljevanje vodenih dejavnosti, proste igre in individualno delo z otroki.
  • Odhod domov: Priprava na odhod in predaja otrok staršem.

Povezava s Starši

Sodelovanje s starši je za nas izjemno pomembno, zato redno organiziramo sestanke, delavnice in družabne dogodke:

• Redni sestanki: Skupni in individualni sestanki, kjer se pogovorimo o napredku otrok in načrtujemo nadaljnje dejavnosti.
  • Izobraževanja za starše: Delavnice in predavanja, kjer starši pridobijo koristne informacije in nasvete za vzgojo in razvoj otrok.
  • Družabni dogodki: Praznovanja, pikniki in izleti, kjer se lahko starši, otroci in vzgojitelji družijo in povezujejo.

Zaključek

Organiziranost vrtca pri OŠ Dornava je zasnovana tako, da omogoča celostno in kakovostno vzgojo in varstvo otrok. S skrbnim načrtovanjem, strokovnim osebjem in tesnim sodelovanjem s starši ustvarjamo okolje, kjer se lahko naši najmlajši varno in srečno razvijajo.