O VRTCU

Zgodnje obdobje

Vrtec pri OŠ Dornava je bil ustanovljen z namenom zagotavljanja predšolske vzgoje za otroke v Dornavi in okoliških krajih. Prvi poskusi organizirane predšolske vzgoje segajo v obdobje po drugi svetovni vojni, ko je bila potreba po varstvu otrok iz delavskih družin vse večja.

Uradna ustanovitev

Vrtec je bil uradno ustanovljen v 70-ih letih 20. stoletja, ko je postalo jasno, da je organizirana predšolska vzgoja ključnega pomena za pripravo otrok na osnovno šolo. V tistem času so bile vzpostavljene prve strukture in prostori za varstvo in izobraževanje otrok.

Razvoj in širitev

V naslednjih desetletjih je vrtec doživel več prenov in razširitev, kar je omogočilo boljše pogoje za delo z otroki. V 80-ih in 90-ih letih prejšnjega stoletja so bile zgrajene nove učilnice, igralnice in zunanje igrišče, ki so omogočile vključitev večjega števila otrok in bolj kakovostno izvedbo programov.

Sodobno obdobje

V zadnjih letih se je vrtec pri OŠ Dornava še naprej razvijal in prilagajal sodobnim potrebam predšolske vzgoje. Uvajajo se nove metode dela, ki temeljijo na igri, raziskovanju in individualnem pristopu k otroku. Posebna pozornost je namenjena tudi vključevanju otrok s posebnimi potrebami ter sodelovanju s starši in lokalno skupnostjo.

Programi in dejavnosti

Vrtec danes ponuja različne programe, prilagojene starosti in potrebam otrok. Med dejavnostmi so ustvarjalne delavnice, športne aktivnosti, glasbene in kulturne dejavnosti ter izleti v naravo in kulturne ustanove. Poudarek je na celostnem razvoju otrok, kar vključuje tako intelektualni kot čustveni in socialni razvoj.

Povezava z osnovno šolo

Kot del Osnovne šole Dornava ima vrtec tesno povezavo s šolskim programom, kar omogoča nemoten prehod otrok iz vrtca v osnovno šolo. Ta povezanost omogoča boljše sodelovanje med vzgojitelji in učitelji ter zagotavlja, da so otroci ob vstopu v šolo že seznanjeni z okoljem in načinom dela.

Vizija za prihodnost

Vrtec pri OŠ Dornava si prizadeva za nenehno izboljševanje kakovosti predšolske vzgoje. Vizija za prihodnost vključuje nadaljnje izobraževanje vzgojiteljev, izboljšanje prostorskih pogojev ter uvajanje inovativnih pristopov, ki bodo otrokom omogočili še boljše pogoje za rast in razvoj.

Vrtec pri OŠ Dornava tako ostaja pomembna institucija v lokalni skupnosti, ki z odgovornostjo in predanostjo skrbi za najmlajše generacije in jih pripravlja na izzive, ki jih čakajo v prihodnosti.