PROJEKTI

  1. PROJEKT VARNO S SONCEM: nosilka BRONJA FORSTNERIČ (vse skupine)

Osnovni namen programa je:

  • otroke in preko njih tudi njihove starše opozoriti na pomen pravilne zaščite pred škodljivim delovanjem sončnih žarkov
  • vzgojiti otroke k pravilnemu samozaščitnemu ravnanju.
  • spoznavanje zdravega in varnega načina življenja

Projekt se bo izvajal  od 28. 5. do 31 .8. 2025.

2. PROJEKT MALI SONČEK: koordinatorica NINA MEDVED (vse skupine)

Njegov namen je obogatiti program na področju gibanja v vrtcu s sodobnimi gibalnimi/športnimi vsebinami. Poudarek daje igri in vadbi. Naloge, ki jih je potrebno opraviti so določene glede na starostno stopnjo otrok. V skupini Bibe in Balončki projekt poteka v prilagojeni obliki.

Cilji:

– pri otrocih spodbuditi željo, navado po športnem udejstvovanju v vseh starostnih skupinah

– obogatiti gibalne dejavnosti

– izvajati gibanje na prostem

– spodbuditi starše k sodelovanju in aktivnemu preživljanju prostega časa

3. PROJEKT PUNČKA IZ CUNJ: koordinator JANJA ČUŠ KODRIČ

Punčka iz cunj je projekt, ki poteka v okviru UNICEFA. Namen projekta je zbiranje sredstev za UNICEF-ov program cepljenja otrok v državah v razvoju proti šestim nalezljivim otroškim boleznim. Vsaka posvojena punčka iz cunj zagotovi cepljenje 1 otroka proti 8 nalezljivim boleznim (davica, ošpice, oslovski kašelj, otroška paraliza, tuberkuloza, hepatitis B, hemofilus influence B in tetanus). Projekt ima dobrodelno noto. Z  njim pomagamo otrokom, ki živijo v državah v razvoju.

Cilj:

  • preko tega projekta našim najmlajšim posredujemo področje človekovih, otrokovih pravic, solidarnosti, revščine itd…
  • krepimo otrokovo srčnost in humanost, ga naučimo sprejemati drugačnost, pomagati ljudem v stiski

Termin izvajanja projekta: vso šolsko leto

4. PROJEKT SIMBIOZA SKUPNOSTI: nosilka NINA MEDVED (vse skupine)

Simbioza SKUPNOST v lokalnem okolju povezuje vse zainteresirane organizacije (vrtci, zavodi in društva) v duhu prostovoljstva, vseživljenjskega učenja in medgeneracijskega sodelovanja. V projektu je potrebno izvesti  medgeneracijske aktivnosti, ki pa so lahko poljubne narave – od kuharskega tečaja z babicami in dedki, do pripovedovanja starih zgodb, preko izvajanja športnih iger ali učenja ročnih spretnosti. Izvedli bomo tudi simbiozo giba, ki bo potekala v mesecu maju.

5. PROJEKT PASAVČEK: koordinator JANJA ŠUMAN (Bibe, Balončki, Zajčki, Sončki, Pikapolonice)

Projekt Pasavček se izvaja v Sloveniji že od leta 2005, najprej kot mednarodni projekt, v katerem je sodelovalo 14 evropskih držav, finančno ga je podprla tudi Evropska Unija.

Osnovni namen projekta Pasavček je spodbuditi dosledno in pravilno uporabo otroških varnostnih sedežev in pripetost otrok med vožnjo.

Slogan projekta je Red je vedno pas pripet.

6. PROJEKT TURIZEM IN VRTEC: koordinator KARMEN CIGLAR (vse skupine)

Kulturna dediščina so vrednote, običaji, tradicije in zgodbe, ki so jih naši predniki ustvarili in jih predali nam. To vključuje vse od tradicionalnih plesov, glasbe, umetnosti, do arhitekture in običajev. Kulturna dediščina nam pomaga razumeti, kdo smo in od kod prihajamo. Povezuje nas s preteklostjo in daje občutek pripadnosti in identitete.

Skozi šolsko leto se bomo povezali z različnimi društvi naše občine, ter poskusili izdelati kakšen spominek, vezani na tradicijo našega kraja.

7. PROJEKT DAN STRPNOSTI 16.11.2024 – koordinator KARMEN CIGLAR (vse skupine)

Ob priložnosti mednarodnega dneva strpnosti dodatno izpostaviti in ozavestiti pomen strpnosti in problematiko nestrpnosti ter spodbuditi medsebojno spoštovanje, razumevanje, sprejemanje ter posledično prijateljstvo in sodelovanje.

CILJI PROJEKTA: Otrokom in mladim dati priložnost, da skozi lastno izražanje še bolj ozavestijo pomen strpnosti in spoznajo problematiko nestrpnosti. Otroke in mlade spodbuditi, da se še bolj zavedajo pomena strpnosti in da razmišljajo, kaj prinaša nestrpnost, kakšne so torej posledice nestrpnosti. Otroke in mlade spodbuditi k razvijanju in negovanju medsebojnih odnosov, ki vsebujejo strpnost, sprejemanje in spoštovanje, ter spodbujanje medsebojnega prijateljstva in sodelovanja.

8. TEDEN UMETNOSTI : koordinatorka KARMEN CIGLAR (vse skupine)

Umetnost je v vsej svoji raznovrstnosti bistvena sestavina celovitega izobraževanja, ki razvija dejavnega, v družbo vpetega posameznika. V mesecu maju je tradicionalni teden umetnosti, v katerem se bodo v vrtcu odvijale različne ustvarjalne delavnice, priredili bomo razstavo likovnih izdelkov v prostorih občine Dornava in tudi na hodniku vrtca.

9. 365 DNI TELOVADIMO VSI: koordinator BERNARDA CIGULA (vse skupine)

Njegov cilj je, da bo vsebina projekta pripomogla k izboljšanju gibalnih aktivnosti  otrok. Projekt se bo izvajal celotno šolsko leto, v vseh skupinah, prilagojen otrokovim zmožnostim. V sklopu projekta dobimo kratke video posnetke s sklopi pravilno izvedenih vaj, ki pa jih izvajajo starejši učenci osnovnih šol. Naučili se bomo tudi njihovo himno in nekaj o pomenu

zdrave prehrane za naše zdravje

10. PROJEKT: Palček Bralček: nosilka Tamara Petek (vse skupine)

Projekt Palček Bralček bomo izvajali od meseca oktobra do meseca junija. Otrok si bo domov odnesel nahrbtnik z izbranimi knjigami in zvezek v katerega bo narisal svoja občutja in doživetja ob poslušanju izbrane pravljice. Starejši otroci bodo lahko, v vrtcu v svoji skupini, na kratko predstavili pravljico. Knjige bodo vzgojiteljice izbrale in prilagodile glede na starostno skupino otrok. S projektom želimo spodbuditi vzgajanje otrok za knjigo, družinsko branje in otroku razviti interes za knjigo. Prav tako želimo, da otrok ob knjigi, ki mu jo preberejo starši, doživijo veselje, ugodje, zabavo in si širijo besedni zaklad.